Kuşatmalar

BWpedia sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Kuşatma Hazırlamak ve Buna Katılmak

Bölgedeki herhangi bir alan kuşatma hedefi olabilir, tabiki eğer seviye gereksinimi karşılanmış ise.

Boş bir alana yapılan kuşatma durumunda, bu alan direkt olarak alınabilinir, ama tüm Binalar'ı yeni baştan inşa etmeniz gerekecektir. (Geri dönüş yoktur.)

Boş bir alana kuşatma hazırlandığı durumlarda, diğer Vampirlerinde saldırı yapabilme olasılığını göz önünde bulundurun. kuşatma başlamadan 18 saat önce bu ilan edilmelidir, hedef ve Klan'ın (Eğer savunan veya saldıran bir Klan'a bağlı ise.) tüm üyeleri bu konu hakkında bilgilendirilmelidir.

İlk Faz

Kuşatmanın ilk evresinde (fazında) ki bu hazırlanma safhasıdır, aşağıdaki hareketler mümkündür:

  • Kuşatmayı başladan kişi veya Klan Lideri tarafından kuşatma iptal edilebilir. İptal durumunda, kullanılan Kan Puanı iade edilmez.
  • Savunan veya saldıran klan üyeleri her iki taraftan maksimum 50'şer kişi olmakla beraber katılabileceklerdir.
  • Diğer operasyonlar mümkündür (Gezintiler, Cephanelik ve benzeri gibi).

İkinci Faz

Duration of second phase depends on distance between attacking and defending player. It may last from 10 minutes to maximum of 1 hour.

In the second phase siege can't be canceled, no one can join it, and everyone who joined it can't perform any actions such as quests, armoury and ambushes until the end of the siege (no matter of side of conflict).

Kısıtlamalar

Kuşatmalar her 2 günde bir yapılabilir. (Premium Hesap durumunda – her günde 1 kez). Boş alanlara düzenlenen kuşatmalarda da aynı dırım geçerlidir. Ayrıca Kuşatmanın iptali durumunda da bu kısıtlama geçerlidir. (Oyuncunu veya Klan Lideri farketmez)

Kuşatma altında olan oyuncu bir başka kuşatma başlatamaz.

Oyuncular 24 saatte bir Kuşatma düzenleyebilirler. Kuşatmanın başlangıcında geçerlidir (İlk Faz). Eğer kuşatma iptal edilmiş ise, bir sonraki kuşatma 1 saat içinde de başlayabilir. Kuşatmanın başladığı andan 24/48 saat içinde bu kısıtlamalar geçerlidir.

Bölge alındıktan sonrai oyuncu başka kuşatmalara karşı 24 saat korunma yeteneğine sahiptir. Boş alan kuşatmalarında da ve kuşatmanın başarılı olduğu durumlarda bu kural geçerlidir. (Kuşatma başarılı geçmezse herhangi bir korunma yeteneği oluşmaz.)

Mücâdele

Savaş son adam ölünceye dek devam eder. En fazla 10 raund içerir. Eğer bu 10 raund sonunda her iki taraftan her hangi biri tüm üyeleriyle ölmemişse kuşatma berabere biter.

Savaş başlangıcında İksir'ler kullanılır ve etkileri son ana kadar geçerlidir. Kara Büyü İksir'i (Emiri İksiri), oyuncunun ilk saldırdığı kişi için geçerlidir.

Çeviklik ve Sezgi toplamı ilk olarak saldırı yapmanıza imkan tanır. Hangitarafta olursanız olun.

A oyuncusu B oyunucsuna saldırdığında, saldırı yapma şansı Sezgi'leri arasındaki farkla hesaplanır. Bu test başarılı sonuçlandığında A oyuncusu B oyuncusuna başarılı bir vuruş gerçekleştirebilir. Başarılı olmayan test durumunda, A oyuncusunun saldırısı saldırı sonundaki sıraya atılır. (Ayrıca bu raund sonu olarakta bilinir). Bu durum raund sonuna kadar devam eder. (Hedef ratgele seçilir ve tekrardan gerçekleşecek saldırı raund sonuna atılabilir).

Örnek olarak: Eğer Yakın Mesafe bir silahla 4 adet vuruşunuz varsa, 2 vuruş normal olarak gerçekleştirilir ve diğer 2 vuruş daha yüksek sezgiye sahip bir kişiye karşı raund sonuna saklanır. Bir vuruş gerçekleştirilip son vuruş tekrar raund sonuna atılabilir. Her seferinde rakip yeniden seçilir.

Normal savaştaki Vuruş'lar gibi.

Kuşatma sırasında tek etkili olan bina Mezarlıktır. Ölü oyuncular kuşatmanın ilerleyen raundlarında yer almazlar, böyle oyunculara saldıramaz ve saldırı altında olamaz.

Kuşatmayı kuran ve kuşatma yapılan kişinin ölümü ile vuruşlar 10% daha aza iner. Buna benze klan liderinin ölümü ile tüm üyeler 10% daha az vuruş gücü yitirirler.

Kazanmak ve Kaybetmek

Kazanan taraf 20% oranında karşı tarafın kaynaklarını ganimet olarak alır. Bu toplam kazanan taraftaki katılımcı sayısı ile bölünür ayrıca Kuşatmayı başlatan kişi iki kat daha fazla ganimet sahibi olur.

Saldıranın o alanı alması durumunda , kişiler alan değiştirri buna binalarda dahildir.

Başka bir değişim söz konusu değildir. Oyuncuların kaynak veya nesne değişimi söz konusu değildir.

Her Vampir sadece bir alanın sahibi olabilir.

DİKKAT! Eğer bir alandan diğer bir alana geçtiyseniz tamalanmamış tüm inşalar her iki oyuncu için de iptal edilir. Kaynaklar alan sahibine ganimet olarak geri döner.

Kuşatmanın ardındaki korunma periodu

Alanlara İstilasına Yönelik Kuşamalar

Saldıranın kazanması durumunda:

Saldıran - 24 saat

Savunan - 24 saat

İkinci fazın bitiminden sonraki 24 saat korunma aktiftir'

Saldıranın kaybetmesi durumunda:

Saldıran - YOK

Savunan - YOK

Kaynaklara Yönelik Kuşatmalar

After the siege is complete there is NO protection period.

Remember that no matter the result of the siege you will always get 24 hours of protection since the beginning of the first phase.


İSTİSNALAR

In a hypothetical situation:

1)Player A besieges player B (overtaking siege)

2)Player C besieges player A (any type)

3)There is an exchange of squares between A and B

4)Player C lifts the siege from player A

Normally after a square is overtaken both attacker and defender get 24h protection period. However, if during the 24h protection period any siege is lifted (as in this example) then player A's protection period is shortened to 1 hours (normal protection period after a siege is lifted).