Start

BWpedia sitesinden
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

İlk Adım

Oyuna; e-mail yoluyla size gönderilen ,kendi kullanıcı adı ve şifrenizi girerek ilk kayıt olduğunuzda ; isim , ırk ve cinsiyet bilgilerini girebileceğin bir karakter seçim ekranı çıkar.


Bir sonraki adımda karakterinin yeteneklerini arttırabileceğin ( bir sonraki tutorial’da neler ve hangi seviyede olacakları anlatılacak ) antrenman ekranı olacak. Bunlarla zaman geçirmek zorunda değilsin , oyunun her anı antrenman yapabilir , gereksinimleri tamamlayabilirsin. İşlemlerin aşamaları diğer oyunculara saldırılar , Görevler ve Gezintiler şeklindedir. Deneyimler ile ilgili daha fazla ayrıntıyı tutorial’da bulabilirsiniz.


İstatistikler

Başlangıçta Görünüm konusunda endişe etme (2-4 puan). Ayrıca Sezig ve Cazibe ikinci dereceden önemli.


Oyunun ilk safhasında Güç, Direnç, ve Çeviklik en önemli olacaktır ( bunlar senin daha etkili bir biçimde saldırmanı sağlayacak). Istıhbarat, Bilgi ve Şöhret de kendi çevreni kurman için çok önemli. Bu konu ile ilgili sorunlar hakkında tutorialdan oyuncuların Parametreler'le olan ilgilerini okuyabilirsin.


Binalar

İlk binaya (ilk olmayabilir) bir cephanelik kurmalısın. Başlangıçta bu 1. Level, fakat yeterlide olmayacak.

Cephanelik sana itemlerini donatma imkanı sağlayacak ve ayrıca dolaylı olarak ; kullanmadığın parçaları ziyaretçilere satarak finansal destek hizmeti verecek.

Eğer bir bina yapacak kadar yeterli paran yoksa değersiz bir parçanı satabilirsin , eğer o da yoksa 10 seviye gerektiren bir kılıç ya da taç bulup bunları satabilirsin , sonra dükkandan bunları geri alabilirsin .

Şundan bahsetmekte önemli ; cephanendeki kapasitenin üstündeki itemler pasiftir – bunları giydiremezsin , satamazsın ya da cephaneni geliştirene ve diğer itemleri satana kadar göremezsin.

Şurasıda önemli bir konu BW itemleri kaybolmuyor. Tüm cephanene bağlı itemlerin kaybolacağı konusunda endişelenmemelisin.

Kesimhane binası yeteneğini daha ulaşılabilir yapar. İş acentaları da yararlı. Genelevleride unutma , çünkü onlar senin devamlı para kaynakların.

Badigard acentaları kurarak ve ününü arttırarak saldırılarını geliştirebilirsin . Başıboş barınakları iyileştirmekte yararlı, çünkü çok yüksek ihtiyaçlar gerektirmiyor ve ataklar için Şöhret'ini geliştiriyor.

Yükselen polis istasyonlarına karşı kendini koruman da saldırı için önemli . Sezgi'ni arttırır , başarılı saldırı yapmanı arttırır , silarlar ve uzun mesafe silahlarını daha etkili yapar. Cazibe'ni arttırarak polis istasyonlarının etkilerine karşı daha etkili olabilirsin.

Komşuna saldırı senin hızlı ilerlemen için çok önemli ( senin kazandığın durumda).

Zaman zaman dükkanda yeni item olup olmadığını kontrol etmen iyi olur – onlar karakterin seviye atladığında bazen eklenirler.

Makul miktarda kanı sağladığında , karakterinin otomatik olarak savunma yeteneğini ayarlaması güzel iyi bir özelliktir. Bunu Ayarlar -> Defans ‘tan yapabilirsin.

Düzenbaz durumunda, Güvenlik Merkezi ve polis Merkezinden hesaplanan etkilerden elde edilen gizemi hatırlamalısın. İksiri kullanırsan, bu senin ününü arttırır ve atak boyunca daha fazla miktarda darbe vermeni sağlar ( Güvenlik Merkezi aracılığı ile )

DİKKAT! Oyun sistemi hesabında değişiklikler yaptığında başarı şansını hesaplıyor. Örneğin; Kervan boyunca aktif olmazsan ; başarı şansın bir sonraki hareketinden itibaren saymaya devam edecektir.